كارشناسان تغذيه تاكيد كردند افرادي كه غذاهاي خود را با روغن زيتون طبخ مي‌كنند، احتمال اينكه دچار سكته مغزي شوند تا 41 درصد در آنها كاهش پيدا مي‌كند.

به گزارش ايسنا، اين كارشناسان معتقدند افراد سالخورده و سالمندتر اگر از اين روغن در رژيم غذايي خود استفاده كنند، طول عمرشان افزايش پيدا مي‌كند. در كشورهايي مثل فرانسه، يونان، اسپانيا و ايتاليا، روغن زيتون بعنوان يك عادات تغذيه‌اي سنتي و كلاسيك در نظر گرفته مي‌شود و در الگوي غذايي مردم اين كشور، اين روغن خوراكي و مفيد هميشه گنجانده مي‌شود.

به گزارش روزنامه ديلي ميل، اما اين در حالي است كه در برخي از كشورهاي ديگر مثل انگليس، مقدار مصرف چربي‌هاي حيواني و اشباع شده خيلي بيشتر است.

آمارها نشان مي‌دهد كه در انگليس سالانه حدود 120 هزار نفر دچار سكته مغزي مي‌شوند و 30 درصد از مبتلايان به اين بيماري ظرف يك ماه جان خود را از دست مي‌دهند.

به گفته كارشناسان تغذيه، در انستيتو ملي سلامت و مطالعات پزشكي در انگليس، روغن زيتون حاوي اسيدهاي چرب امگا – 6 است كه اين چربي‌هاي مفيد در واقع قادر هستند واكنش بدن را نسبت به التهاب در بيماريها و ناراحتي‌هاي مزمن مثل امراض قلبي يا آرتريت، متوقف سازند و همچنين فشارخون را كاهش مي‌دهند.

در اين مطالعات به طور كلي 7 هزار و 625 شركت كننده 65 سال يا مسن‌تر شركت داشته‌اند كه هيچ يك از آنها نيز تاكنون سكته مغزي را تجربه نكرده بودند. اين كارشناسان معتقدند كه با انجام مطالعات بيشتر و دقيق‌تر روي روغن زيتون مي‌توان اطلاعات بيشتر و موثرتري درباره آن بدست آورد كه براي زندگي انسان مفيد خواهند بود.تاريخ : | | نویسنده : medgroup |
رپورتاژ
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
جشن عروسی
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
حمل نخاله ساختمانی و ضایعات عمرانی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
جدیدترین تجهیزات تالار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
دوربین مداربسته
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
روغن خراطین
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
انجام پایان نامه مدیریت
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
نمایندگی برندها در ایران

لینک های مفید
آموزش مجازی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.