موسس انجمن خيريه حضرت ابوالفضل (ع) استان اصفهان گفت: طبق قانون پيوند اعضاي هر ايراني به هموطن خود امكان‌پذير است و پيوند از يك ايراني به افاغنه انجام نمي‌شود.

به گزارش فارس، احمد دردشتي در نشست خبري كه به مناسبت پيوند اعضاي از مرگ مغزي برگزار شده بود، اظهار داشت: در صورتي پيوند عضو از يك ايراني به افاغنه ممكن است كه هيچ ايراني به آن عضو احتياجي نداشته باشد كه هنوز به چنين جايگاهي نرسيديم.

وي با اشاره به اينكه پيوند عضو از يك فرد افغانستاني به هموطن خود در ايران صورت مي‌گيرد، بيان داشت: پيوند قلب در كودكان كه در سال‌هاي گذشته در تهران، شيراز و خراسان انجام مي‌شد از سال 89 زمينه انجام آن در اصفهان ايجاد شده است.

موسس انجمن خيريه حضرت ابوالفضل استان اصفهان با بيان اينكه عفونت شايع‌ترين عارضه پيوند عضو است، ادامه داد: در موارد محدودي پيوندها پس مي‌زند به گونه‌اي كه سال گذشته از شش پيوند تنها يك مورد گزارش شده و از 80 درصد پيوند قلب انجام شده بيش از 60 درصد مشكلي وجود ندارد و در پيوند كبد تنها يك مورد مشكل مشاهده شد.

وي اضافه كرد: قطع رابطه بيمار با پزشك بعد از پيوند در بسياري از موارد سبب مي‌شود كه پيوند پس بزند.

دردشتي با اشاره به اينكه آمادگي داريم كه در زمينه اهداء عضو از مرگ مغزي سرمايه‌گذاري كنيم، تا به اين وسيله اهداء عضو از زنده كمرنگ شود، افزود: در حال حاضر 156 نفر در ليست انتظار پيوند كليه هستند كه طي دو ماه گذشته نزديك به شش نفر اهداء عضو از مرگ مغزي و 18 نفر از زنده به ثبت رسيدند.

وي از وجود هفت هزار و 800 پرونده در خيريه حضرت ابوالفضل خبر داد و تاكيد كرد: در سال گذشته 144 پيوند كليه از زنده و 37 از مرگ مغزي انجام شد.

در دشتي از وجود 18 هزار بيمار دياليزي در كشور خبر داد كه تا چهار سال آينده دو برابر ميشوند، گفت: بيماري دياليز يك مرگ تدريجي است و نياز به حمايت جدي مسئولان و خيرين دارند.

موسس انجمن خيريه حضرت ابوالفضل استان اصفهان گفت: در حال حاضر در زمينه هزينه دفن بيماران در باغ رضوان اصفهان با مسئولان شوراي شهر و باغ رضوان به توافقات اوليه نرسيديم.تاريخ : | | نویسنده : medgroup |
رپورتاژ
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
جشن عروسی
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
حمل نخاله ساختمانی و ضایعات عمرانی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
جدیدترین تجهیزات تالار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
دوربین مداربسته
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
روغن خراطین
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
انجام پایان نامه مدیریت
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
نمایندگی برندها در ایران

لینک های مفید
آموزش مجازی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.