امام جمعه موقت تهران گفت: همه دولت ها بدانند که جریان بیداری اسلامی در جهان خاموش نخواهد شد و جهان استکبار هر روز در دامی که خود ساخته است بیشتر فرو خواهد رفت.

به گزارش واحد مرکزی خبر ، آیت الله امامی کاشانی در خطبه دوم نماز جمعه تهران افزود: سازمان های بین المللی به جای آنکه برای رفع ظلم قدمی بردارند خود علیه مظلومان اقدام می کنند و این رفتارها یأس جامعه بشری را از این قدرت ها بیشتر می کند.

وی گفت: بیداری اسلامی پیش از این در روایات اسلامی پیش بینی شده بود آنجا که حضرت امام صادق(ع) در پاسخ به این سوال که چرا ظهور مصلح تأخیر می افتد فرمود: برای اینکه بر همه بشر ثابت شود که جز موعود فریادرسی وجود ندارد.

خطیب جمعه تهران افزود: وظیفه جهان اسلام انتظار فرج است زیرا انتظار امید می دهد و حرکت را تقویت می کند و انسان با ایثار و فداکاری حرکت می کند و خدا با مظلومان است.

وی گفت: مسلمانان نیز در بوته امتحان قرار دارند که روشن شود تا چه اندازه مظلومان جهان را یاری می کنند و تا چه اندازه به فکر خود هستند.

آیت الله امامی کاشانی افزود: ارباب ادیان بیدار شوند تا ببینند که صهیونیزم، استکبار جهانی و کاخ سفید چه هرج و مرجی ایجاد کرده اند و هشدار بدهند و فریاد بزنند که این فریادها موج بیداری اسلامی را مدد می دهد.

خطیب جمعه تهران در ادامه با اشاره به دومین نشست اندیشه‌های راهبردی در جمهوری اسلامی ایران نزد مقام معظم رهبری گفت: سخنان معظم له در این نشست بسیار ارزشمند و راهگشا بود و پژوهشگران و متخصصان باید تلاش کنند این سخنان را بررسی کنند.

آیت الله امامی کاشانی افزود: باید اهتمام کنیم بر اینکه مفهوم عدالت بر مبنای جهان بینی اسلامی و به دور از انتقاد، تبیین و تشریح شود و جنبه های عملی آن نیز مورد توجه قرار گیرد.

امام جمعه موقت تهران با اشاره به اینکه ظهور ایدئالیسم و کاپیتالیسم و مکاتب این چنینی برای تبیین مفهوم عدالت ناشی از کج فهمی این موضوع بوده است گفت: براساس گفته حضرت امام علی(ع) برای فهم عدالت باید در فهم و علم غواصی کرد و در پی میانه‌روی و دوری از افراط و تفریط بود.

وی افزود: امام عصر(عج) پس از ظهور عدالت را اجرا خواهند کرد و عدالت در دوران غیبت باید از جایی شروع شود و خوب است در ایران و از جمهوری اسلامی ایران آغاز شود.

خطیب جمعه تهران در بخش دیگری از خطبه ها گفت: امیدواریم در برپایی عدل راه حضرت صاحب الزمان (عج) را برویم.

آیت الله امامی کاشانی افزود: این را بدانید که تمام دانشمندان و متفکران ما، همه و همه وقتی حرفشان می تواند پیش برود و اثر بگذارد که شخصی امت اسلامی را رهبری کند که بر موازین و عدل اسلامی حرکت کند و آن فقیه جامع الشرایط است.

امام جمعه موقت تهران گفت: بدون ولایت فقیه این کشتی به ساحل نمی رسد و این مطلب نیازی به استدلال ندارد چرا که قوانین و رفتارهای حکومت‌های باطل را می بینیم.

آیت الله امامی کاشانی افزود: باید حکومت درست باشد و حرکت کسی که در رأس قدرت است بر مبنای اسلام باشد که حافظ آن ولی فقیه است.

خطیب جمعه تهران گفت: مسائل و مشکلاتی در زمینه برپایی عدل وجود دارد وگرنه عصر حضرت حجت (عج) بود پس این فراز و نشیب ها هست تا آرام آرام به حکومت آن موعود (عج) برسیم که عدل محض در عصر ایشان برپا می شود.

آیت الله امامی کاشانی افزود: جامعه ای که در اقتصاد، اخلاق، سیاست و گفتار و کردار بر مبنای دین حرکت کند زیر لوای انا بقیه الله فی ارضه است که وقتی حضرت (عج) قیام کند این ندا را خواهد داد، اما در لوای ولی فقیه باید این حرکت را تقویت کرد و فقط در سایه حکومت ولایت فقیه باید به این نکته توجه داشت.

وی در پایان سالروز آزادسازی خرمشهر و ولادت حضرت صدیقه کبری فاطمه زهرا (س) را گرامی داشت.

امام جمعه موقت تهران گفت: دستور قرآن این است که همه کسانی که می توانند، باید وسیله ازدواج جوانان را فراهم کنند.

آیت الله امامی کاشانی در خطبه نخست نماز جمعه این هفته تهران افزود: در قرآن کریم هدف از خلقت و با هم بودن انسان، بقای خلقت ذکر شده و مجرد بودن برخلاف نظام طبیعت است و موجب خسران می شود.

خطیب جمعه تهران گفت: خسران مجرد بودن این است که انسان در این دنیا به گناه می افتد و در آخرت کیفر گناه خود را می بیند.

وی افزود: قرآن فرهنگ تجرد و آزادی از مسئولیت زندگی را نفی می کند و در عین حال باید توجه داشت جوانی که ازدواج نمی کند هم مسئولیت و هم محدودیت دارد و بشر به شکل «مطلق» وجود ندارد.

امام جمعه موقت تهران گفت: نادرند عالمان و دانشمندانی که ازدواج نکردند زیرا همه آنها می دانند که ازدواج هماهنگی انسان با نظام طبیعت است و عمل برخلاف آن ناهماهنگی با طبیعت انسان است.

آیت الله امامی کاشانی افزود: در روایات آمده است که بهترین شما کسی است که با زن و خانواده خود مهربان باشد و این جملات نشان می دهد که اسلام نهاد خانواده و اساس زندگی را بسیار محکم توصیف کرده است.

خطیب جمعه تهران در آستانه سالروز ولادت حضرت فاطمه زهرا (س) گفت: باید فرهنگ توجه به زن را در اسلام احیا کرد و به نسل جوان آموخت که به زندگی باثبات فکر کند و بداند تزلزل در ساختار خانواده محصول فرهنگ بیگانه است.

وی افزود: زندگی را نه چنان باید ساده گرفت که اساس آن دچار تزلزل شود و نه چنان سخت گرفت که برپایی یک خانواده غیرممکن شود.


تاريخ : | | نویسنده : medgroup |
رپورتاژ
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
جشن عروسی
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
حمل نخاله ساختمانی و ضایعات عمرانی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
جدیدترین تجهیزات تالار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
دوربین مداربسته
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
روغن خراطین
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
انجام پایان نامه مدیریت
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
نمایندگی برندها در ایران

لینک های مفید
آموزش مجازی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.