اخبار,اخبارجدید,اخبار جالب

استقلال 1- تراکتورسازي صفر/ فتح بازي 6 امتيازي با نوک پاي نکو

استقلال با يک بازيکن کمتر، يک نيمه از اندوخته اش محافظت کرد تا بار ديگر صدرنشين ليگ شود

جمعه 18 اسفند 1391

هفته بيست و نهم ليگ برتر

ورزشگاه آزادي

ساعت 17:30

استقلال- تراکتورسازي

داور: سعيد مظفري زاده. با کمک هاي: حسن کامراني فر و محسن فريماني

داورچهارم: اشکان خورشيدي. ناظر: نويد مظفري

تماشاگر : حدود 70 هزار نفر

گل: جواد نکونام دقيقه 31 براي استقلال

کارت قرمز: آرش برهاني (دقيقه 40) از استقلال

کارت زرد: قاسم دهنوي از تراکتورسازي، سياوش اکبرپور، حنيف عمران زاده  (روي نيمکت) از استقلال

استقلال: سيدمهدي رحمتي، پژمان منتظري، اميرحسين صادقي، علي حمودي، هاشم بيک زاده، خسرو حيدري (19 جواد نکونام)، جي لويد ساموئل، مجتبي جباري (90 حنيف عمران زاده)، سياوش اکبرپور، فرزاد حاتمي (68 فرهاد مجيدي) آرش برهاني ،سرمربي: امير قلعه نويي

تراکتورسازي: مهدي ثابتي، مرتضي اسدي، محمد نصرتي، مصطفي اکرامي (72 مسعود ابراهيم زاده)، محمد ايرانپوريان، مهدي کياني، قاسم دهنوي (60 جواد کاظميان)، فلاويو لوپز، مهرداد کريميان، محمد ابراهيمي (78 گيلسون سوارس)، سيدمهدي سيدصالحيسرمربي: توني اوليويرا

ترکيب اوليه:

استقلال که لااقل براي ساعاتي، سپاهان را در جدول بالاتر از خود مي ديد، براي اينکه همچنان صدرنشين ليگ برتر باقي بماند، با ترکيبي متفاوت به زمين آمد. در خط دفاعي اين تيم، غافلگيري چنداني وجود نداشت و فقط هاشم بيک زاده، به اشجاري ترجيح داده شده بود اما در خط مياني، جواد نکونام بازي را از روي نيمکت آغاز کرد تا استقلال با 4-4-2 لوزي با ترکيب ساموئل به عنوان هافبک دفاعي، مجتبي جباري در پشت مهاجمان، خسرو حيدري در راست و سياوش اکبرپور در چپ به زمين آمده بود.

آرش برهاني و فرزاد حاتمي هم دو مهاجم اين تيم بودند. در تراکتورسازي هم، جواد کاظميان روي نيمکت نشسته بود تا مهدي کريميان و قاسم دهنوي جلوتر از مهدي کياني در مرکز خط مياني به کار گرفته شوند.

شرح بازي:نيمه اول: بازي دو تيم بالانشين ليگ، با هيجان و جذاب شروع شد. يک شوت از مهدي کريميان و يک موقعيت خطرناک که از شوت اکبرپور ايجاد شد به همراه چند سانتر که روي دروازه دو تيم ارسال شد، شروعي خوب براي اين بازي بود اما پيش از اينکه بازي به دقيقه 15 برسد، احتياط گريبان هر دو تيم را گرفت و تعويض اجباري خسرو حيدري، روي عملکرد جناح راست آبي ها تاثير منفي داشت.

با ورود نکونام، ترکيب خط مياني استقلال تغيير کرد اما اخراج برهاني که حدود 10 دقيقه بعد از گل اتفاق افتاد، به طور کلي چيدمان نفرات استقلال را متحول کرد، بدين ترتيب که ساموئل به چپ رفت، اکبرپور هافبک راست شد و فرزاد حاتمي هم تک مهاجم استقلال شد. در نيمه اول، مصدوميت ها و جنجالي که بر اثر اخراج برهاني پيش آمد، باعث شد وقفه هاي زيادي در بازي ايجاد شود و روي کيفيت بازي اثر گذار باشد.

نيمه دوم: با شروع نيمه دوم، تراکتورسازي به تدريج بر توپ و ميدان مسلط شد و استقلال با يک بازيکن کمتر، در نيمه زمين خودي جمع مي شد تا از اندوخته گل نيمه اول خود محافظت کند. در دقايق ابتدايي نيمه دوم، محمد ابراهيمي که در نيمه اول کم اثر بود، راه افتاد و يکي دو موقعيت هم براي تيمش ايجاد کرد در اين دقايق اگرچه تراکتور مالکيت توپ را در اختيار داشت اما دفاع چند لايه و کم اشتباه استقلالي ها، به تيم ميهمان اجازه خلق موقعيت هاي مسلم گل را نمي داد.

در نقطه مقابل، اوليويرا يکي از هافبک هاي مياني خود را از بازي بيرون کشيد تا با جواد کاظميان، تحرک بيشتري در کنار هاي زمين داشته باشد. طبيعي بود که در اين شرايط، هدف تراکتور استفاده از ضربات سر سيدصالحي روي ارسال هاي از جناحين باشد اما دو مدافع مياني استقلال که گاهي توسط نکونام و ساموئل هم حمايت مي شدند، در زدن ضربات اول، کم نقص بودند.

توني در ادامه مصطفي اکرامي هم را هم بيرون کشيد تا با مدافعان کمتر و مردان هجومي بيشتري، به فرار از کناره ها و دور زدن مدافعان چپ و راست استقلال اصرار کند ولي تجمع آبي ها در زمين خودي و دفاع منظم آن ها، فرصت زيادي را در اختيار تراکتوري ها قرار نداد. .

دقايق حساس:

دقيقه 3: شوت مهدي کريميان از درون هجده قدم با فاصله اي نزديک از کنار دروازه بيرون رفت

دقيقه 11: شوت سنگين سياوش اکبرپور از 25 متري به شکل خطرناکي از کنار دروازه بيرون رفت.

دقيقه 55: محمد ابراهيمي از چپ نفوذ کرد و از گوشه شش قدم توپ را روي دروازه فرستاد. اين ضربه در حالي از جلوي دروازه استقلال گذشت که فلاويو براي قطع کردن و باز کردن دروازه استقلال فقط يک قدم کم آورد.

دقيقه 70: بغل پاي محکم مهدي کريميان از روي خط هجده قدم با واکنش فوق العاده مهدي رحمتي دفع شد. اين جدي ترين موقعيت تراکتور در نيمه دوم بود.

دقيقه 74: ضربه سر سيدصالحي که از يک کرنر اتفاق افتاده بود، از کنار دروازه بيرون رفت.

دقيقه 83: پاس عميق عالي اي که به فلاويو لوپز رسيد، اين بازيکن پرتغالي را صاحب موقعيت کرد اما شوت فلاويو از زاويه اي تنگ به بيرون رفت.

دقيقه 85: ضربه زميني و محکم گيلسون را مهدي رحمتي با پا دفع کرد. روي اين صحنه، کادر فني استقلال به شدت به تراکتوري ها به خاطر بيرون نزدن توپ به دليل مصدوميت جباري، معترض بودند.

دقيقه 90: ضربه کريميان از کنار دروازه رحمتي بيرون رفت.

شرح گل:

استقلال 1-0: مجتي جباري يک ضربه ايستگاهي را روي دروازه تراکتور فرستاد. ابتدا نکونام روي توپ اثر گذاشت، بعد از آن آرش برهاني هم تاثير کوچکي روي توپ گذاشت و در شلوغي جلوي دروازه، نکونام با يک ضربه نوک پا، دروازه مهدي ثابتي را باز کرد.

بهترين بازيکن:

با در نظر گرفتن نمايش خوب مهدي کريميان از تراکتور و ساموئل، منتظري و اميرحسين صادقي از استقلال، عنوان بهترين بازيکن را بايد شايسته سيدمهدي رحمتي دانست که با دو سه واکنش فوق العاده، يک کلين شيت ديگر در کارنامه اش ثبت کرد.

اتفاق ويژه:

روي يک درگيري ساده بين آرش برهاني و قاسم دهنوي، مصطفي اکرامي به آرش نزديک شد و مهاجم استقلال هم با سر به صورت مدافع تراکتور ضربه زد. پس از آن بود که چند بازيکن دو تيم با هم درگير شدند و براي چند لحظه اي، جو بازي متشنج شد. فريماني کمک داور دوم اين بازي، اين صحنه را مستحق اخراج دانست و مظفري زاده پس از مشورت با کمک داورش، برهاني را از زمين بازي اخراج کرد. اين دومين بازي خانگي پياپي استقلال است که در نيمه اول، يک بازيکنش را از دست مي دهد.

اتفاق ويژه 2:

بين دو نيمه، حنيف عمران زاده که در اين بازي روي نيمکت نشسته بود، به طرف سعيد مظفري زاده رفت و به شدت به داور اعتراض کرد که بقيه بازيکنان، حنيف را از صحنه دور کردند. کادر فني استقلال هم به تصميم مظفري زاده معترض بودند.

اتفاق ويژه 3:

سعيد مظفري زاده به خاطر شعارهايي که هواداران استقلال بين دو نيمه به او داده بودند، قهر کرده بود و قصد نداشت که نيمه دوم را آغاز کند. عاقبت با وساطت رئيس کميته انضباطي، ناظر فدراسيون و سرپرستان دو تيم، داور با 5 دقيقه تاخير از رختکن بيرون آمد و نيمه دوم را آغاز کرد. اين اتفاق ها فقط در فوتبال ايران رخ مي دهد.

اتفاق ويژه 4:

همچون هفته هاي گذشته با ورود فرهاد مجيدي، تماشاگران استقلالي به شدت مهاجم محبوب تيم شان را تشويق کردند. استقلالي هاي روي سکو، با پرتاب نارنجک و شعار «... قاتل لنگي آمد» از مجيدي استقبال کردند.

اتفاق ويژه 5:

سيدصالحي که بهترين گلزن تراکتورسازي است، تقريباً تمام نيمه دوم را مشغول درگيري لفظي با مدافع مستقيمش اميرحسين صادقي بود. سيدصالحي در طول بازي، شکايت صادقي را پيش نکونام و منتظري هم کرد!/گل

 تاريخ : | | نویسنده : medgroup |
رپورتاژ
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
جشن عروسی
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
حمل نخاله ساختمانی و ضایعات عمرانی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
جدیدترین تجهیزات تالار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
دوربین مداربسته
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
روغن خراطین
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
انجام پایان نامه مدیریت
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
نمایندگی برندها در ایران

لینک های مفید
آموزش مجازی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.