فارس: روزنامه عبري "هآارتص" در تحليلي از نتايج جنگ غزه نوشت كه خسارت هاي اين جنگ بسيار سنگين و غيرقابل جبران است.

"دورون روزينبلم" پژوهشگر و نويسنده اسرائيلي در مقاله اي در روزنامه هآارتص با متهم كردن ايهود اولمرت به هدايت اسرائيل به سمت آغاز جنگ هاي پرهزينه نوشت: «جنگ غزه هزينه بسيار هنگفتي داشت و خسارتهائي را به حكومت وارد آورد كه قابل جبران نيست».

اين نويسنده اسرائيلي در ادامه نوشت: «اسرائيل در دو سال گذشته وارد دو جنگ شد كه هر كدام با يك خشم شروع و با حيرت و شگفتي پايان يافت و بين اين دو جنگ و رهبري كه شخصيتي تحريك آميز دارد، رابطه وجود دارد».

روزينبلم مي افزايد: «اولمرت هيچ فرصتي را براي ايجاد اختلافات از دست نداد، او با اعضاي كابينه و حزب خود و حتي ليوني وزير خارجه اسرائيل اختلاف داشت».

اين نويسنده اسرائيلي در ادامه گفت: «اگر دوران اولمرت تمام نشود، جنگ سومي نيز رخ خواهد داد و معلوم نيست اين بار هواپيماهاي اسرائيل واشنگتن را بمباران كند يا استانبول را؟».

روزينبلم همچنين با اشاره به شكستهاي سياسي رژيم صهيونيستي مي نويسد: «مشكل تنها اولمرت نيست بلكه مشكل اين است كه ما نمي دانيم چگونه جنگهاي خود را پايان دهيم و آنرا به دستآوردهاي سياسي تعبير كنيم، عدم توانائي اسرائيل در استفاده از زبان ديپلماتيك به شكست آن مي انجامد».

وي مي گويد: «پس از گذشت 60 سال از حكومت هنوز هم رهبران اسرائيلي به گونه اي رفتار مي كنند كه گوئي مسئول يك جامعه هستند نه مسئولان يك دولت».

اين نويسنده اسرائيلي در ادامه مي نويسد: «اسرائيل سالها تلاش كرده است تا همدردي بين المللي براي برسميت شناخته شدن را جذب كند اما با ورود به هر جنگي بازهم به نقطه نخست سقوط مي كند و همين باعث شده است كه بيشتر به يك تجمع جمعيتي شبيه باشد تا به يك دولت».

وي در پايان نوشت كه جنگ اخير غزه خسارتهاي سنگيني به اسرائيل وارد آورد به گونه اي كه ديگر بازسازي چهره اسرائيل در ميان ملتها غيرممكن است.  

تاريخ : | | نویسنده : medgroup |
رپورتاژ
جشن عروسی
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
حمل نخاله ساختمانی و ضایعات عمرانی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
جدیدترین تجهیزات تالار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
دوربین مداربسته
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
روغن خراطین
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
انجام پایان نامه مدیریت
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
نمایندگی برندها در ایران
آپسان موتورز پارس

لینک های مفید
آموزش مجازی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول | زندگی چت |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.