تحقیقات دانشمندان حاکی از شناسایی جهشهای ژنی است که با احتمال خطر باز پیدایش اشکال معمول سرطان خون در کودکان ارتباط دارد.

به گزارش مهر، دانشمندان جهش های ژنی معینی را شناسایی کرده اند که می تواند نقش مهمی در پیش بینی احتمال بازپیدایی اشکال معمولی بیماری سرطان خون در کودکان ایفا کند.

نتایج پژوهش تیمی تحقیقاتی متشکل از محققان مرکز تومورشناسی کودکان، انیستیتوی ملی بهداشت آمریکا و مرکز تحقیقات و درمان سرطان دانشگاه نیو مکزیکو نشان می دهد، شناسایی تغییراتی در ژن IKZF1 یا IKAROS می تواند مبنای آزمایش های تشخیص طبی آینده برای تعیین احتمال بازگشت سرطان خون و عدم موفقیت درمان را تشکیل دهد.

یافته های این پژوهش جدید پزشکان را قادر می سازد با استفاده از یک آزمایش ملکولی، نشانگر ژنتیکی در بیماران مبتلا به این سرطان خونی را شناسایی نموده و بیماران را برای درمان های مناسب و اختصاصی آماده کنند.

محققان معتقدند تجزیه و تحلیل دقیق سلول های سرطانی شده با استفاده از تکنیک های تکمیلی می تواند به درک بهتری از مبانی ژنتیکی بیماری سرطان خون و پیشرفت درمان های موثر و جلوگیری از بازپیدایش آن منجر شود.

بر اساس گزارش خبرگزاری فرانسه، سرطان سلولهای سفید خون شایع ترین شکل سرطان کودکان است که سالانه از هر 29 هزار کودک یکی را مورد حمله قرار می دهد و با وجود بهبودی بالای 80 درصد ناشی از درمانهای قابل دسترس موجود، اثرات جانبی پایداری دارد. آمارها نشان می دهند حدود 30 درصد کودکانی که از بازگشت این سرطان رنج می برند تنها 5 سال زنده می مانند.  

تاريخ : | | نویسنده : medgroup |
رپورتاژ
جشن عروسی
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
حمل نخاله ساختمانی و ضایعات عمرانی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
جدیدترین تجهیزات تالار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
دوربین مداربسته
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
روغن خراطین
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
انجام پایان نامه مدیریت
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
نمایندگی برندها در ایران
آپسان موتورز پارس

لینک های مفید
آموزش مجازی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول | زندگی چت |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.