رايزن فرهنگي ايران در قطر گفت كه مسئولين قطري نسبت به خبر توقيف محموله كتاب ايران در گمرك قطر ابراز بي‌اطلاعي كرده‌ و گفته‌اند كه با چنين موردي برخورد نكرده‌اند.

«محمدمهدي احمدي» رايزن فرهنگي جمهوري اسلامي ايران در قطر در گفتگو با فارس، درباره خبر منتشره مبني بر توقيف محموله كتاب ايران در گمرك قطر، اظهار داشت: از چند تن از مسئولين قطري در اين زمينه سؤال كرديم كه عنوان كردند با چنين موردي برخورد نكرده‌اند و اطلاعي در اين زمينه ندارند.
وي با بيان اينكه اين خبر در روزنامه‌هاي قطري مورد اشاره قرار نگرفته است، خاطرنشان كرد: ظاهراً روزنامه كويتي الوطن اين خبر را منتشر كرده است.
رايزن فرهنگي ايران در قطر در ادامه به برگزاري نوزدهمين نمايشگاه بين‌المللي كتاب دوحه كه از روز چهارشنبه هفته جاري (چهارم دي) در اين شهر آغاز به كار مي‌كند اشاره كرد و افزود: ناشرين كشورهاي مختلف از جمله شش ناشر ايراني همچون انتشارات الهدي، مجمع تقريب مذاهب و ... در اين نمايشگاه شركت خواهند كرد.
احمدي با اشاره به غرفه رايزني فرهنگي ايران در اين نمايشگاه، خاطرنشان كرد: در اين غرفه چند بخش را ايجاد كرده‌ايم از جمله بخش ايران شناسي كه در تلاشيم سي.دي‌ها و كتاب‌هايي درباره شناسايي ايران، تمدن ايران اسلامي و سوابق تاريخي كشور را به زبان‌هاي فارسي، انگليسي و عربي در معرض ديد علاقه‌مندان و بازديدكنندگان قرار دهيم.
وي اضافه كرد: بخشي نيز به تاليفات حضرت امام (ره) اختصاص داده شده و بخش ديگر هم بخش عمومي شامل كتب تاريخي، اجتماعي و عمومي است.
رايزن فرهنگي ايران در قطر همچنين از مستقر كردن يك كارشناس فرهنگي در اين غرفه به منظور ارائه اطلاعات به بازديدكنندگان در خصوص كتابخانه‌ها، تازه‌هاي نشر، فرهنگ ايران و ... خبر داد و گفت: نمايشگاه بهترين وسيله براي ارتباط با متفكرين، صاحبان قلم، نخبگان و مردم علاقه‌مند به حوزه فرهنگ است و از اين طريق مي‌توان فرهنگ غني ايران اسلامي را منتقل كرد.
احمدي با بيان اينكه اين نماشگاه هر ساله توسط وزارت فرهنگ قطر برگزار مي‌شود، افزود: كتابخانه ملي قطر مجري اين نمايشگاه است و ايران سال‌هاي قبل نيز حضوري فعال در نمايشگاه كتاب قطر داشته است.
وي ياآور شد: در افتتاحيه اين نمايشگاه كه با حضور وزير فرهنگ قطر برگزار خواهد شد، رباني سفير ايران در قطر نيز شركت خواهد كرد.

تاريخ : | | نویسنده : medgroup |
رپورتاژ
جشن عروسی
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
حمل نخاله ساختمانی و ضایعات عمرانی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
جدیدترین تجهیزات تالار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
دوربین مداربسته
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
روغن خراطین
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
انجام پایان نامه مدیریت
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
نمایندگی برندها در ایران
آپسان موتورز پارس

لینک های مفید
آموزش مجازی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول | زندگی چت |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.