ايسنا: ‌احمد توكلي در حاشيه‌ي جلسه‌ي علني امروز مجلس در جمع خبرنگاران پارلماني گفت: اين نحوه‌ي رفتار دولت و عجله‌ي آن در اجراي طرح تحول اقتصادي بدون ارزيابي نهايي و كار كارشناسي، مناسب نيست.

عضو كميسيون برنامه و بودجه مجلس با ابراز بي‌اطلاعي از علت عدم حضور امروز رييس جمهور در جلسه‌ي مجلس و در پاسخ به اين كه چقدر نظر دولت و مجلس براي اجراي طرح تحول اقتصادي به هم نزديك شده است، گفت: ‌من نمي‌توانم از طرف مجلس نظر بدهم؛ اما كميسيون ويژه طرح تحول اقتصادي تا كنون دو گزارش در مورد اين طرح ارائه كرده كه طي آن حدود 15 سوال از دولت پرسيده شده اما به هيچ يك از آنها پاسخي داده نشده است.

توكلي معتقد است: عدم پاسخ‌گويي دولت به سوالات مجلس نشانگر اين است كه هنوز نظرات دولت و مجلس به يكديگر نزديك نشده است.

توكلي با اشاره به اين‌كه مركز پژوهش‌هاي مجلس تا كنون دو گزارش از طرح تحول اقتصادي تهيه كرده است، در پاسخ به سوالي مبني بر اين‌كه آيا دولت خود را ملزم به ارائه‌ي لايحه‌اي براي كسب مجوز از مجلس جهت پرداخت نقدي يارانه‌ها مي‌داند، گفت: دولت پذيرفته كه چنين لايحه‌اي به مجلس ارائه كند.

رييس مركز پژوهش‌هاي مجلس هم‌چنين در پاسخ به اين‌كه چرا با وجود گذشت سه هفته از تصويب لايحه هدفمند كردن يارانه‌ها در هيات دولت، اين لايحه هنوز تقديم مجلس نشده است، گفت: ممكن است احساس كنند كه اين لايحه نيازمند مطالعه‌ي بيشتر است.

توكلي در پاسخ به سوال ديگري مبني بر اين‌كه غيبت امروز رييس جمهور براي ارائه‌ي لايحه طرح تحول اقتصادي آيا به دليل مطالعه‌ي بيشتر در مورد اين طرح مي‌باشد، گفت: شايد غيبت رييس قوه اجراييه به همين دليل بوده است.

نماينده تهران با بيان اين‌كه دولت اصرار دارد با كمك مجلس طرح تحول اقتصادي را پيش ببرد، گفت: مجلس نيز به دنبال بررسي خير و صلاح مردم است، و مي‌خواهد ببيند كه مي‌توان تورم ناشي از اين طرح را كنترل كرد يا خير تا بعد از آن را تصويب كند.

توكلي در پاسخ به اين‌كه آيا مجلس در صورت تورم‌زا بودن طرح تحول اقتصادي آن را تصويب مي‌كند، گفت: من از سوي مجلس نمي‌توانم سخن بگويم؛ مركز پژوهش‌ها نيز تا كنون نظر قاطعي در اين زمينه نداده است و من نظر شخصي خود را در مورد اين طرح بيان مي‌كنم.

تاريخ : | | نویسنده : medgroup |
رپورتاژ
جشن عروسی
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
حمل نخاله ساختمانی و ضایعات عمرانی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
جدیدترین تجهیزات تالار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
دوربین مداربسته
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
روغن خراطین
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
انجام پایان نامه مدیریت
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
نمایندگی برندها در ایران
آپسان موتورز پارس

لینک های مفید
آموزش مجازی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول | زندگی چت |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.