مشاور رسانه اي رييس جمهور گفت: تا زماني که آمريکا پايش را از منطقه خاورميانه بيرون نکشد و همچنين دست از حمايت از صهيونيسم برندارد، مذاکره جمهوري اسلامي ايران با آمريکا را به مصلحت نمي دانيم.   

"مهدي کلهر" روز شنبه در گفت و گو با ايرنا تصريح کرد: امروز با گذشت سه سال از عمر دولت نهم به صراحت اعلام مي کنم ، اين آمريکايي ها هستند که به رابطه با ايران نيازمندند.
مشاور رييس جمهور تاکيد کرد: امروز ايران بيش از هر زماني ديگر، نيازي به تجديد رابطه با آمريکا ندارد.
وي خاطرنشان کرد: البته در شرايطي که مستکبر دست از استکبار عملي بردارد، يعني سرباز آمريکايي در منطقه جنايت نکند و دولت آمريکا دست از حمايت از رژيم صهيونيستي بردارد، فکر مي کنم در چنين شرايطي بتوان با آنها مذاکره کرد چرا که ما به توبه معتقديم و دين ما توبه را مي پذيرد.
کلهر تاکيد کرد : در غير اينصورت به لحاظ سياسي اين حماقت است که بدون هيچ تغيير عملي در رفتار آمريکا ، بخواهيم با آنها مذاکره کنيم .
مشاور رسانه اي رييس جمهور در بخش ديگري از سخنان خود با بيان اين که مسئله هسته اي و رابطه با آمريکا فراتر از تصميمات عادي رييس جمهوري است ،گفت : اين دو موضوع آن قدر مهم و حساس هستند که بستگي به نظر مقام معظم رهبري و مردم دارد و رييس جمهور به تنهايي در اين دو مورد نظر نمي دهد.
کلهر با اشاره به ترفند هاي آمريکايي در مقاطع مختلف گفت: هميشه روال آمريکايي ها اين بوده که نيازهاي خودشان را به عنوان جايزه و کادو مطرح مي کنند و آنها اين کار را در خصوص مسئله انرژي هسته اي، چه قبل از دولت نهم و چه بعد از شروع کار دولت نهم انجام دادند.
در ادامه، خبرنگار ايرنا نظر کلهر را درباره برخي اخبار سايت ها در خصوص تلاش "هوشنگ امير احمدي" براي تاسيس دفتر حافظ منافع آمريکا در تهران" پرسيد.
کلهر در جواب گفت : نبايد فريب برخي اخبار سايت هاي درجه سوم را که مربوط به لابي صهيونيسم هستند، خورد.
مشاور رسانه اي رييس جمهور تصريح کرد : در گذشته هم تعدادي زيادي چنين درخواست هايي از جمهوري اسلامي شده و اسم اين دفاتر هم دفتر حافظ منافع آمريکا نيست بلکه با اسامي فرهنگي و هنري تفاضا شده است.
وي خاطر نشان کرد: تا آنجا هم که من اطلاع دارم به اين نوع درخواست ها هيچ پاسخي داده نشد است.
کلهر در خصوص مذاکره با آمريکا گفت: مواضع ما همان مواضعي است که رييس جمهور در مقر سازمان ملل متحد به صورت واضح و روشن بيان کرد.
وي يادآور شد: دکتر احمدي نژاد با صراحت اعلام کرد که من حاضرم با کانديداهاي رياست جمهوري آمريکا مناظره کنم اما در حضور همه مردم جهان و در صحن عمومي سازمان ملل متحد.
مشاور رسانه اي رييس جمهور تاکيد کرد: معنا و مفهوم اين حرف روشن است ، يعني انقلاب اسلامي طريقه استدلال و سخناني دارد که اين طريقه استدلال و سخنان در ميان ملت ها دنيا داراي يک ضريب نفوذي است.
وي افزود: البته آنها تاکنون از اين کار طفره رفته اند. حتي به ياد دارم در سال گذشته آقاي احمدي نژاد به رييس جمهور آمريکا پيشنهاد داد در مناطره احتمالي، بوش با مشاورانش حاضر شود و رييس جمهور ايران به تنهايي.
کلهر تصريح کرد: ما هنوز معتقديم ابرقدرت آمريکا که ادعاي اداره جهان را دارد ، شايسته اداره کردن حتي داخل خود آمريکا نيست و براي اداره جهان ساز و کار و راحل هايي به مراتب ساده تر ، ارزان تر، مردمي ، انساني و معنوني تري وجود دارد.  
وي با اشاره به تلاش برخي از دلال ها در اين باره گفت : البته ما مي دانيم که عده اي هستند هميشه به دنبال حق دلالي هستند و ما از روز اول اين نوع افراد را کنار زديم چرا که هرگز نيازمند واسطه ها نيستيم .
کلهر در خصوص مطرح شدن گاه و بيگاه موضوع مذاکره آمريکا با ايران در رسانه هاي دنيا، گفت: آمريکايي ها هر وقت که مي دانند ايران در عرصه جهاني به طور قاطع و گسترده محبوبيت پيدا مي کند و کشورهاي زيادي عزم جزم مي کنند که در اردوي رفتاري ايران قرار بگيرند آنها بالافاصله بحث از مذاکره و آشتي با ايران را مطرح مي کنند به خاطر اين که رقبت آنها را براي آمدن در اردوي ايران از بين ببرند و متاسفانه ما بارها از اين ترفند آمريکايي ضربه ديديم.
وي با اشاره به صدور قطعنامه غير قانوني شوراي امنيت عليه برنامه صلح آميز هسته اي کشورمان گفت : همواره در 48 ساعت قبل از صدرو قطعنامه ها زماني که کشورهاي غير متعهد و آزاد مي خواستند پشت سر ايران قرار بگيرند، شايعه مي کردند که ايراني ها خودشان تصميم گرفته اند اختلافاتشان را با آمريکايي ها کنار بگذارند و اين مسئله باعث مي شد که آن طيف وسيعي که قرار بود از ايران طرفداري کنند دل نگران شوند و گمان کنند که اين يک بازي است .
از کلهر سوال شد: مشکلات ما با آمريکا در چه زمان و شرايطي قابل حل است ؟
مشاور رسانه اي رييس جمهور گفت : من با صراحت اعلام مي کنم مشکلات ما با آمريکا کاملا راهبردي است، تا زماني که آمريکا نگاه خودش را به صورت جدي و عملي در صحنه جهاني عوض نکند، قطعا هيچ نوع تفاهم و توافقي صورت نخواهد گرفت.
وي با بيان اين موضوع که در شرايط کنوني امکان مذاکره با آمريکا نيست، اظهار داشت: آمريکا بايد در عمل رفتارش را تغيير دهد، آمريکا بايد به مرزهاي خودش برگردد، آمريکا اکنون در منطقه ما حضور ظالمانه و جبارانه اي دارد و هيچ دليل و منطق قانوني و بين المللي براي حضور او وجود ندارد.
وي اضافه کرد : رييس جمهور عراق اعلام مي کند که ما براي امضاي توافقنامه امنيتي زير فشار آمريکايي ها هستيم؛ اين وضعيت در پاکستان هم وجود دارد، ملت پاکستان از اقدامات آمريکا نگران است.
"دولتمردان کاخ سفيد بارها اعلام کردند که تعليق غني سازي پيش شرط مذاکره با جمهوري اسلامي ايران است، در حالي که مسولان کشورمان با رد اين موضع در سخنان خود به نحوي اعلام کردند که تنها پيش شرط را نمي پذيرند بلکه آمريکايي ها براي مذاکره با ايران بايد برخي از اقدمات غير قانوني خود را کنار بگذارند، نظر شما دراين باره چيست؟"
کلهر در جواب آمريکا را عامل نقض قوانين بين المللي دانست و تصريح کرد : ما در گذشته عهدنامه الجزيره را براي آزادي جاسوسان آمريکايي ها در الجزاير امضا کرديم که بر اساس يکي از بندهاي آن که از راديوهاي آمريکا، ايران و الجزاير وکشورهاي اروپايي پخش شد ، آمريکا موظف شد که در امور داخلي ايران دخالت نکند.
مشاور رسانه اي رييس جمهور خاطر نشان کرد : دولتمردان آمريکايي نه تنها اين عهدنامه را نقض کردند حتي براي براندازي جمهوري اسلامي ايران سالانه رديف بودجه تصويب مي کنند.
وي با اشاره به تبليغات رسانه اي آنها براي ضربه زدن به انقلاب اسلامي ، گفت: تمام رسانه هايي که توسط ايرانيان فراري يا خود صهيونيست ها عليه ايران فعاليت مي کند از اين بودجه ارتزاق مي کند.
کلهر اضافه کرد :شما با يک کشوري که امضاي خودش برايش اين قدر بي ارزش است و قراردادي که امضا کرده است را عمل نمي کند، چگونه مي توانيد پشت ميز مذاکره بنشيد.
وي در بخش ديگري از سخنان خود با بيان اين که ما اختلاف مرزي با آمريکا نداريم، اضافه کرد: رييس جمهور ايران با صراحت دلايل اختلاف ما با آمريکايي ها را مطرح کرد، ما معتقديم که آنها زياده خواه، زياده طلب و پرچم دار ظلم جهاني هستند که پشت اين جريان صهيونيسم جهاني است.
مشاور رسانه اي رييس جمهور خاطر نشان کرد: راهکار ما اين است که هر رييس جمهوري که در آمريکا سر کار مي آيد نخستين کاري که بايد انجام دهد اين است که به داخل مرزهاي خود برگردد.
وي با بيان اين که بعد از پيروزي انقلاب اسلامي ما همواره به تمامي مرزها احترام مي گذاريم ، افزود : ما از روز اول به اين مرزهاي جغرافيايي سياسي احترام گذاشته و مي گذاريم ، تنها کشوري که به جغرافياي سياسي و مرز کشورها احترام نمي گذارد، آمريکا است.
کلهر يادآور شد : آنها فکر مي کنند هر زماني و هر جايي که خواستند بايد حضور نظامي پيدا کنند.
از کلهر سوال شد: اگر زماني امکان مذاکره با آمريکا پيش بيايد آيا مطالبات گذشته ايران از آمريکا مد نظر قرار مي گيرد؟
وي در جواب گفت : هر چند که ما مطالباتي از 30 سال پيش نزد آمريکايي ها داريم، اما امروز آن خواسته ها براي ما خيلي کوچک است.
کلهر تاکيد کرد: همانظور که مقام معظم رهبري فرمودند در مسئله فلسطين ما تا آخر ايستاده ايم بنابراين آمريکا بايد پايش را منطقه خاورميانه بيرون بکشد،ما نمي توانيم نسبت به حمايتي که آمريکا از جانيان صهونيسيم انجام مي دهد بي تفاوت باشيم.
مشاور رسانه اي رييس جمهور گفت : آمريکابي ها مي گويند نژاد ما آنگلو ساکسون و مسيحي هستيم و زبانمان انگليسي است در حالي که اسراييل زبانش عبري و نژادش اسراييلي و دين شان يهودي است ولي اين آمريکا که هيچ نقطه مشترکي با اسراييل ندارد، اين جوري از آن ها حمايت مي کند اما ما که با ملت فلسطين داراي دين و نژاد مشترک و به معناي نژادي ، زباني ، ديني ، مذهبي و تاريخي، برادر هستيم، حق نداريم از آنها حمايت کنيم، کدام منطقي اين را مي پذيرد.
وي خاطر نشان کرد : ما فکر مي کنيم امروز به دليل حمايت مردم مستضعف جهان از جمهوري اسلامي ايران، وظيفه ما دفاع از مظلومان جهان در مقابل زياده خواهي هاي آمريکا است.
کلهر با اشاره به بلوکه شدن دارايي هاي ايران بعد از پيروزي انقلاب اسلامي در آمريکا، گفت: اين خيلي مهمتر از قطعات اف 14 است که امروز ديگر آن قطعات به درد ما نمي خورد چرا که تکنولوژي هواپيما سازي ما از اين مرزها گذشته است.
وي با بيان اين که شروط ايران براي مذاکره با آمريکا روز به روز متفاوت مي شود، تصريح کرد : ما بايد به لحاظ سياسي خيلي ساده لوح باشيم که فکر کنيم هنوز شروط 30 سال پيش شرط امروز مذاکره ما با دولتمردان آمريکايي است.  
"ديدگاه شما درباره سخنان رييس جمهوري در مقر سازمان ملل متحد در خصوص مذاکره با آمريکا چيست؟"
مشاور رسانه اي رييس جمهور در جواب گفت: از ابتداي دولت نهم ما حساب دولت آمريکا را با ملت آمريکا جدا کرديم ، آقاي احمدي ن‍ژاد هميشه با مردم آمريکا يک صحبت داشته ، با مردم جهان راجع به آمريکا يک صحبت داشته و با خود دولتمردان آمريکا نيز يک جوري صحبت داشته است.
وي خاطر نشان کرد: به خاطر اينکه انقلاب اسلامي جان مايه اش ديني، معنوي و فرهنگي است، نامه احمدي نژاد به بوش فراتر از يک بحث سياسي بود، بحث اين بود که حتي اگر شما دنيا و رفاه را مي خواهيد راهي که مي رويد غلط است.
مشاور رسانه اي رييس جمهور اضافه کرد : ما مي دانيم که در زمان حاضر اين آمريکايي ها هستند که نيازمند ارتباط با ما هستند ولي ما حاضر نيستم محرومين و مظلومين جهان و کساني که زير فشار چکمه هاي صهيونيسم هستند را با منافع کوچک، معاوضه کنيم.
کلهر خاطر نشان کرد :اين موضوع بارها در سخنراني مسوولان مختلف نظام به ويژه مقام معظم رهبري و رييس جمهوري ديده شده است و اين مواضع دولت نهم است و قطعا دولت نهم يک گام از اين مواضع عقب نخواهد نشست.تاريخ : | | نویسنده : medgroup |
رپورتاژ
جشن عروسی
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
حمل نخاله ساختمانی و ضایعات عمرانی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
جدیدترین تجهیزات تالار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
دوربین مداربسته
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
روغن خراطین
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
انجام پایان نامه مدیریت
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
نمایندگی برندها در ایران
آپسان موتورز پارس

لینک های مفید
آموزش مجازی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول | زندگی چت |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.