اخبار,اخبار سیاست  خارجی,مذاکرات هسته ای

اظهارات وزیر خارجه چین درباره مذاکرات هسته ای در جریان سفر به تهران، دفاع رئیس مجلس نمایندگان آمریکا از تصمیم خود درباره دعوت از نتانیاهو، واکنش کاخ سفید به اخبار مربوط به قطع ارتباط آمریکا و رژیم اسرائیل در موضوع ایران و بازتاب دستاورد جدید ایران در حوزه دفاعی، از جمله مهمترین مطالب امروز مطبوعات جهان درباره ایران است.

به گزارش «تابناک»، اخبار مربوط به سفر وزیر خارجه چین به ایران، از روز گذشته تاکنون مورد توجه شماری از مطبوعات و رسانه های بین المللی قرار گرفته است. خبرگزاری کویت ضمن انتشار گزارشی در این زمینه می نویسد وانگ یی، وزیر خارجه چین که به ایران سفر کرده، اظهار دشته توافق جامع هسته ای میان ایران و گروه 1+5 هم به نفع ایران و هم کل منطقه خواهد بود. وی در جریان کنفرانس مطبوعاتی مشترک با محمد جواد ظریف، همتای ایرانی خود ضمن بیان اینکه در مذاکرات فرصت دستیابی به توافق وجود دارد، گفته کشورش از تمدید مجدد دوره زمانی مذاکرات استقبال نمی کند. وی همچنین بر مخالفت چین با وضع تحریم های بیشتر علیه ایران و یا استفاده از گزینه نظامی تأکید کرده است.


اما در ادامه مباحث مربوط به سخنرانی نخست وزیر رژیم اسرائیل در کنگره آمریکا، «واشنگتن اگزمینر» اظهارات جدید رئیس مجلس نمایندگان آمریکا را بازتاب داده که از اقدام خود در دعوت از نتانباهو برای سخنرانی در کنگره دفاع کرده است. به نوشته این سایت، جان بونر ضمن دفاع از تصمیم خود گفته وی تلاش دارد موضع رئیس جمهور آمریکا را در مذاکرات هسته ای تقویت نماید. وی افزوده: «در واقع، ما کاملاً حق انجام آنچه را که انجام دادیم، داشتیم». وی که در جریان یک مصاحبه سخن می گفته، این موضوع که تصمیم وی جنبه سیاسی داشته را رد کرده و آن را صحیح ندانسته است.

در مطلبی کم و بیش مرتبط، روزنامه «تایمز اسرائیل» واکنش مقامات دولت آمریکا به گزارشی درباره روابط این دولت با رژیم اسرائیل را مورد توجه قرار داده است. این روزنامه می نویسد کاخ سفید و وزارت خارجه آمریکا، این موضوع که دولت آمریکا دیگر رژیم اسرائیل را در جریان تحولات مربوط به مذاکرات هسته ای با ایران نمی گذارد، رد کرده اند. این موضع گیری در پی انتشار گزارشی در یک شبکه تلویزیونی اسرائیلی مطرح می شود که در آن ادعا شده بود سوزان رایس، مشاور امنیت ملی آمریکا ارتباطات خود را با یوسی کوهن، همتای اسرائیلی خود قطع کرده و وندی شرمن، سرپرست تیم مذاکره کننده هسته ای آمریکا نیز دیگر مقامات اسرائیلی را در جریان موضوع مذکور قرار نمی دهد.

در میان دیگر مطالب، شماری از مطبوعات و رسانه ها، از جمله «راشا تودی»، به دستاورد جدید ایران در حوزه نظامی پرداخته اند. سایت این شبکه خبری با انتشار مطلبی می نویسد ایران در حال تدوین یک سامانه راداری هشدار سریع است که می تواند موشک ها، هواپیماهای جاسوسی و پهپادها را هزاران کیلومتر دورتر از مرزهای این کشور مورد شناسایی قرار دهد. راشا تودی اشاره می کند که این رادار پس از تکمیل شدن، سرتاسر پهنه هوایی ایران را تحت کنترل قرار داده و امنیت آن را تأمین خواهد کرد.

در نهایت، در مطلبی مربوط به مسائل داخلی ایران، سایت شبکه خبری «الجزیره» موضوع آغاز دوران محکومیت معاون رئیس جمهور سابق ایران را مورد توجه قرار داده است. این سایت به نقل از رسانه های ایرانی می نویسد محمدرضا رحیمی، معاون رئیس جمهور سابق ایران، در پی مجرم شناخته شدن در زمینه اتهامات مربوط به فساد مالی، به زندان منتقل شده است. بر همین اساس، رحیمی به زندان اوین منتقل شده تا دوره محکومیت پنج ساله خود را سپری کند. الجزیره اشاره می کند که رحیمی ابتدا به 15 سال زندان محکوم شده بود که در جریان تجدیدنظر، حکم وی به پنج سال زندان تقلیل یافت.


  اخبار سیاست  خارجی  -  تابناک تاريخ : | | نویسنده : medgroup |
رپورتاژ
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
جشن عروسی
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
حمل نخاله ساختمانی و ضایعات عمرانی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
جدیدترین تجهیزات تالار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
دوربین مداربسته
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
روغن خراطین
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
انجام پایان نامه مدیریت
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
نمایندگی برندها در ایران

لینک های مفید
آموزش مجازی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.