تمديد قرارداد قلعه‌نويي با سپاهان

 

ساكت: تمديد قرارداد قلعه‌نويي با سپاهان قطعي است

مديرعامل باشگاه سپاهان با رد شايعه بازگشت لوكا به اصفهان گفت: صد در صد سال آينده قلعه‌نويي هدايت تيم ما را بر عهده خواهد داشت.

محمدرضا ساكت در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشي خبرگزاري فارس، در مورد حذف سپاهان از ليگ قهرمانان آسيا، قهرماني اين تيم در ليگ برتر و حاشيه‌هاي به وجود آمده براي سپاهان در طول فصل اظهاراتي را بيان كرد كه در زير مي‌خوانيم:

فكر مي‌كرديد سپاهان در مشهد قهرمان ليگ برتر شود؟
خير، البته برنامه‌ريزي براي كسب موفقيت و قهرماني داشتيم. از ابتداي فصل هم تلاش بازيكنان و كادر فني در همين مسير بود. خدا را شكر مي‌كنيم كه اين موضوع محقق شد هر چند كه در آسيا اسير اتفاقات نادر فوتبال شديم و فوتبال روي ديگر خودش را به ما نشان داد، اما صبوري پيشه كرديم.

بعد از ناكامي در آسيا، هواداران چه نگاهي نسبت به اين قهرماني دارند؟
قهرماني در هر 2 جبهه هدف ما بود، اما قهرماني در ليگ برتر چون تورنمنتي سنگين و فرسايشي است و براي هميشه در تاريخ فوتبال ايران خواهد ماند از جايگاه و ارزش بالايي برخوردار است، به خصوص اينكه سپاهان در دهه 80 براي دومين بار به عنوان قهرماني دست پيدا كرد، اين چيزي است كه تا به حال براي هيچ تيم شهرستاني اتفاق نيفتاده است از طرف ديگر سپاهان در انتقال قهرماني از تهران به شهر ديگري سنت شكني كرده است.

سپاهان سال پرفراز و نشيبي را پشت سر گذاشت، به نظر شما علت آن چه بود؟
به هر حال رقيبان خارج از ميدان ما بعضاً بيشتر از رقباي داخل ميدان ما بودند و چيزي كه در فوتبال ايران وجود دارد اين است كه هر تيمي كه در جايگاه بالاي فوتبال قرار مي‌گيرد و شأن و موقعيت بالايي دارد همه به نوعي به دنبال تخريب آن هستند. به هر حال بخشي از فوتبال، مسائل حاشيه‌اي و بيروني است كه در ايران متاسفانه بيشتر است و خيلي‌ها كه توان رقابت داخل زمين را ندارند از ابزارهاي حاشيه‌اي استفاده مي‌كنند كه امسال عليه سپاهان خيلي زياد بود. تخريب‌ها و بيانيه‌ها در راستاي يك رقابت همه‌جانبه غيراخلاقي و غيرسالم بود.

چند درصد از اين حاشيه‌ها به خاطر حضور قلعه‌نويي در سپاهان بود؟
ما يك مجموعه هستيم و از روزي كه كار را با هم شروع كرديم تمام شرايط يكديگر را پذيرفتيم و هر اتفاقي كه در طول فصل رخ داد همه در آن سهيم هستند و به حضور شخص خاصي برنمي‌گردد. از ابتدا با هم بوديم و در يك مسير مشترك حركت مي‌كرديم و هر آنچه در اين مسير اتفاق مي‌افتد بايد تحمل كنيم و در ارتباط با خودمان تلقي كنيم و خط مرز خاصي براي آن قائل نباشيم.

حواشي به وجود آمده چقدر در عدم نتيجه‌گيري سپاهان در آسيا تأثيرگذار بود؟
مي‌توان خيلي از اين مسائل را به هم ربط داد. اتفاقاتي كه در آسيا براي سپاهان رخ داد همان‌طور كه گفتم به اتفاقات نادر فوتبال برمي‌گردد كه در عرصه بين‌المللي خيلي كم شاهد آن هستيم اما اين بار براي سپاهان اتفاق افتاد. هميشه اين‌طور نيست كه تيم‌هاي شايسته به موفقيت‌ كامل برسند.

شايعاتي مبني بر برگشت لوكا بوناچيچ به سپاهان شنيده مي‌شود، آيا صحت دارد؟
تمام اين صحبت‌ها گمانه‌زني‌هاي دروغ برخي از رسانه‌ها است كه بايد از آن متعجب شد. در اين روزها اگر بخواهيم مدام خبرهاي دروغ را تكذيب كنيم بايد هر روز يك مجله تكذيب‌نامه صادر كنيم چون انواع و اقسام خبرهاي نادرست پيرامون سپاهان وجود دارد و اين هم در راستاي آن خبرهاست. تا به حال تلاش حاشيه‌سازان بر اين بود كه قهرماني سپاهان محقق نشود و حال آنكه اين قهرماني بدست آمده براي اينكه ثبات تشكيلاتي را دچار تخطئه كنند، اين مسائل را مطرح مي‌كنند. موضوعي كه هيات مديره پيش از ديدار با العين مصوب كرد، ادامه همكاري با كادر فني فعلي بود و اين سياست تشكيلات رسما اعلام شد. مطمئن باشيد صددرصد همكاري خود را با قلعه‌نويي ادامه خواهيم داد؛ اين موضوعي بوده كه قبلاًهم اعلام شده و تصويب هيات مديره را به همراه داشته است.

2 مسابقه باقيمانده تا پايان فصل را با پيكان و پرسپوليس چطور مي‌بينيد؟
هر 2 بازي باقيمانده از اهميت خاصي براي ما برخوردار است و بايد نقش خودمان را به عنوان يك تيم تأثيرگذار در جدول مسابقات انجام دهيم و مسئوليت ورزشي خود را كامل كنيم، اعضاي هيئت مديره هم از بر اين موضوع تأكيد كرده‌اند و بايد با انگيزه كامل در اين مسابقات حاضر شويم. براي ديدار مقابل پيكان هم كه در فولادشهر برگزار مي‌شود برنامه‌هاي ويژه‌اي پيش‌بيني كرده‌ايم كه مهم‌ترين آن به خاطر تقارن با ايام فاطميه اين است كه تيم و هواداران بعد از اين ديدار در قالب كارواني به گلستان شهداي اصفهان خواهند رفت و اين قهرماني را تقديم شهداي اصفهان مي‌كنند.

براي اينكه در فصل آينده حاشيه‌ها تكرار نشوند، چه برنامه‌اي داريد؟
پيرامون تيم‌هاي موفق هميشه حاشيه بوده و هست، اما بايد مجموعه خودمان را نسبت به آنها واكسينه كنيم كه خوشبختانه امسال به خوبي خويشتنداري كرديم و اعضاي تيم هوشمندانه عمل كردند. البته ممكن است افراد حاشيه‌ساز با روش‌هاي جديدتري وارد عمل شوند، اما مجموعه سپاهان بايد هوشيارانه‌تر عمل كند و اسير اين حاشيه‌سازي‌ها نشود.

آيا فدراسيون فوتبال مي تواند در كنترل حواشي نقش حياتي ايفا كند؟
بله. فضاي خاصي در فوتبال ايران وجود دارد كه متأسفانه مماشات و عدم اقتدار لازم در برخورد با تخلفات را شاهد هستيم. اگر با بد اخلاقي‌ها و صحبت‌هاي ناهنجار با ديگران، تحقير كردن رقبا، تهمت زدن و به چالش كشيدن ديگران كه طبق اساسنامه كميته انضباطي خلاف است، به طور قاطع برخورد شود ديگر شاهد اين مسائل نخواهيم بود. در بسياري از پرونده‌ها مي‌بينيم كه هنوز رأي از سوي كميته انضباطي فدراسيون صادر نشده كه اين مطلب هم در كار تيم‌ها تأثيرگذار است. اميدوارم در فصل آينده كميته انضباطي نقش خود را جدي‌تر و قاطع‌تر و بدون توجه به اينكه پرونده و تخلف متعلق به چه كسي است قانون را اجرا كند. رشد بعضي از اين بداخلاقي‌ها و تهمت‌پراكني‌ها كه نسبت به همه انجام مي‌شود و تنها مربوط به سپاهان نبود به خاطر عدم برخورد قاطع با تخلفات بود. انتظار مي‌رود برخورد قاطع‌ و جدي‌تري انجام شود و اين موضوع مي‌تواند فضا را بهتر كند چون هر مماشاتي بستر را براي تخلفات بيشتر فراهم مي‌كند.

برخلاف ديدار با العين، عمادرضا به راحتي برابر ابومسلم گلزني كرد. لحظه گلزني مهاجم عراقي در مشهد چه حسي داشتيد؟
در آن لحظه غبطه خوردم. غبطه ديدار با العين را خوردم كه چرا در امارات اين همه موقعيت را از دست داديم و توپ‌هاي ما تبديل به گل تبديل نشدند، اما مطمئنم كه حتماً صلاحي در كار بوده است...../تحلیل:فارستاريخ : | | نویسنده : medgroup |
رپورتاژ
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
جشن عروسی
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
حمل نخاله ساختمانی و ضایعات عمرانی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
جدیدترین تجهیزات تالار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
دوربین مداربسته
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
روغن خراطین
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
انجام پایان نامه مدیریت
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
نمایندگی برندها در ایران

لینک های مفید
آموزش مجازی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.