اخبار,اخبار جدید,اخبار جالب

 

یدیعوت آحارونت:

باراک و نتانیاهو حتی یک ژنرال پیدا نکردند که با "حمله به ایران" موافق باشد

در مقابل باراک خطاب به فرماندهان امنیتی گفته است: ایران هسته ای بیش از هزینه های جنگ علیه این کشور، خطرناک است. راه باز است تا هر یک از فرماندهان امنیتی و نظامی مخالف حمله نظامی به ایران ، استعفا بدهند.

یک روزنامه اسرائیلی نوشت مشکلات پیش آمده پس از جنگ 33 روزه علیه لبنان یکی از مهمترین دلایل مخالفت مقامات فعلی اسرائیلی برای حمله به ایران است.

به گزارش عصر ایران، روزنامه صهیونیستی یدیعوت آحارونت همچنین نوشت: مخالفت گسترده ای در میان اعضای کابینه و فرماندهان دستگاه های امنیتی نظامی اسرائیل درباره حمله به ایران وجود دارد.

" شمعون شیفر" و "ناحوم برنیاع" تحلیلگران روزنامه صهیونیستی یدیعوت آحارونت با انتشار مقاله ای مشترک و طولانی در این روزنامه اعلام کردند: عبرت ها از حمله نظامی 33 روزه به لبنان در سال 2006 بر رهبران اسرائیل در سال 2012  سایه افکنده است.

در این مقاله آمده است: هم اکنون همه مقامات نظامی امنیتی در اسرائیل با حمله نظامی به ایران مخالف هستند. از "بینی گانتس" فرمانده ارتش گرفته تا "امیر ایشل" فرمانده نیروی هوایی، "افیف کوخافی" رئیس بخش اطلاعات و امنیت نظامی، "تمیر باردو" رئیس موساد، "یورام کوهین" رئیس شاباک و بقیه افسران ارشد ارتش علاوه بر اکثریت هشت وزیر "کابینه کوچک" یا "کابینه امنیتی" تصمیم گیر در زمینه های استراتژیک، همه همین موضع را دارند.

این دو تحلیلگر اضافه کردند: وزیر دفاع اسرائیل مخالفت با حمله نظامی به ایران را به دلیل باقی ماندن آسیب های حمله 33 روزه اسرائیل به لبنان می داند. همه افرادی که در آن مقطع انجام حمله را تایید کرده بودند پس از گذشت مدتی احساس کردند جنگ پیچیده شده است.

اگر تصمیم گیری در این زمینه در اختیار نتانیاهو (نخست وزیر) و باراک (وزیر دفاع) بود اسرائیل در پاییز امسال و قبل از انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، به ایران حمله نظامی می کرد. 

باراک پیشتر نشستی را برای فرماندهان ارتش برگزار کرد و در آن درباره جزئیات طرح احتمالی حمله به ایران سخن گفت اما مخالفت ارتش اسرائیل با این عملیات بسیار شدید و بدون هیچ گونه عقب نشینی بود.وزیر دفاع اسرائیل سعی کرد در نشست های دیگری با مقامات ارشد نظامی امنیتی صحبت کند و نظر مثبت آنها را نسبت به این موضوع جلب کند اما چنین تغییری صورت نگرفت.

باراک از طریق مذاکره و رایزنی با سران امنیتی به این درک رسید که آنها از حمله نظامی اسرائیل به ایران بدون جلب موافقت آمریکا نگران هستند و از سوی دیگر نمی دانند پس از چنین حمله نظامی، بر سر اسرائیل چه خواهد آمد؟

سران دستگاه های امنیتی نظامی اسرائیل گفته اند: بدون هیچ شک و تردیدی ایران به حمله اسرائیل واکنش نشان خواهد داد. این واکنش مستقیم و همزمان به وسیله حزب الله لبنان خواهد بود و منجر به جنگ منطقه ای خواهد شد. در چنین وضعیتی روزانه به اسرائیل حملات موشکی خواهد شد، شمار زیادی از انسان ها کشته و خانه ها نابود می شوند و اقتصاد اسرائیل ضرر می کند. چنین جنگی روزانه برای اسرائیل 375 میلیون دلار هزینه خواهد داشت.

در مقابل باراک خطاب به فرماندهان امنیتی گفته است: ایران هسته ای بیش از هزینه های جنگ علیه این کشور، خطرناک است. راه باز است تا هر یک از فرماندهان امنیتی و نظامی مخالف حمله نظامی به ایران ، استعفا بدهند. مسئولیت این موضوع را برعهده من و نخست وزیر است. حتی اگر حمله نظامی به ایران منجر به تاخیری اندک در برنامه هسته ای این کشور شود ، این ریسک ، ارزش دارد . نمی توان درک کرد زمان چه خواهد کرد ممکن است حکومت ایران تغییر یا عقب نشینی کند.با همه این اوصاف ، باراک و نتانیاهو حتی یک ژنرال هم پیدا نکردند که با حمله یکجانبه به ایران موافق باشد./عصرایران

 تاريخ : | | نویسنده : medgroup |
رپورتاژ
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
جشن عروسی
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
حمل نخاله ساختمانی و ضایعات عمرانی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
جدیدترین تجهیزات تالار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
دوربین مداربسته
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
روغن خراطین
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
انجام پایان نامه مدیریت
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
نمایندگی برندها در ایران

لینک های مفید
آموزش مجازی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.