جعفری دولت‌آبادی در جمع خبرنگاران:

پرونده مداحان به دادسرا برگشت/ پرونده ملتهب‌کنندگان بازار ارز و سکه در دادگاه انقلاب

فارس: جعفری دولت‌آبادی از ارسال پرونده ملتهب کنندگان بازار ارز و سکه به دادگاه انقلاب و همچنین بازگشت پرونده مداحان از دادگاه به دادسرا خبر داد.

 

عباس جعفری دولت‌آبادی دادستان عمومی و انقلاب تهران ظهر امروز در حاشیه چهاردهمین جلسه رسیدگی به پرونده فساد 3 هزار میلیارد تومانی با حضور در جمع خبرنگاران با اعلام این مطلب افزود: از همان ابتدا ضابطان قضایی ما و همچنین مجتمع قضایی امور اقتصادی مسئولیت پی‌گیری پرونده التهاب در بازار سکه و ارز را به عهده گرفتند.

وی افزود: خوشبختانه چند متهم دستگیر شده و پرونده‌ای در این رابطه تشکیل شد که این پرونده به مرحله صدور کیفرخواست و ارسال به دادگاه انقلاب رسید.

دولت‌آبادی در توضیح بیشتر درباره شگرد متهمان و جزئیات بیشتر این پرونده گفت: این افراد با خرید روزانه تعداد بالایی سکه و ارز اقدام به ایجاد التهاب در بازار می‌کردند.

وی افزود: این افراد به گروهی خاص وابسته هستند.

 

جعفری‌دولت‌آبادی درباره دستگیری "م.ز" معروف به مه‌آفرید 2 گفت: این آقا بیش از یک ماه است که دستگیر شده اما از آنجا که هنوز تحقیقات درباره پرونده وی ادامه دارد از گفتن اتهامش معذور هستیم.

 

دادستان عمومی و انقلاب تهران درباره سرنوشت برگزاری دادگاه دو مداح تهرانی نیز گفت: دادگاه برای این افراد تشکیل شد اما قاضی پرونده به بخشی از کیفرخواست نقص گرفته و به این ترتیب پرونده به دادسرا بازگشت تا تحقیقات تکمیل شود.

 

جعفری دولت آبادی همچنین درباره ضرب و جرح یک روحانی تهرانی که ده روز پیش توسط چند جوان مورد تعرض قرار گرفته بود گفت: این پرونده از جنبه عمومی منجر به صدور کیفرخواست شده اما در بخش ایراد ضرب و جرح نسبت به این روحانی از آنجا که نیازمند نظریه کارشناس پزشکی قانونی بودیم هنوز آن بخش از پرونده مفتوح است. اما امیدواریم در بخش عمومی دادگاه هر چه زودتر تشکیل شده و رأی صادر شود.

 

وی درباره دستگیری اشرار پارک طالقانی نیز گفت: در آن حادثه اشرار با یکدیگر درگیر شده بودند که در این میان ضرر و زیان شامل شهروندان نیز شد اما از همان زمان موضوع در دادسرای ونک تحت رسیدگی قرار گرفت.

 

جعفری‌دولت‌آبادی در پاسخ به این سؤال که آیا زمانی برای اجرای حکم جوانفکر و فائزه هاشمی تعیین شده یا خیر گفت: من به سؤالات تکراری پاسخ نمی‌دهم.

 

عالی ترین مقام دادستانی تهران همچنین درباره اینکه استاندار تهران مدعی شده پرونده شایعه‌سازان آلودگی آب تهران به دادسرا فرستاده شده گفت: ما در اینباره چیزی نشنیده‌ایم و ندیده‌ایم خود شایعه بی‌مبنا است.

 

اخبار,اخبار جدید,اخبار جالب

 

جعفری دولت‌آبادی درباره شکایت دولت از علی مطهری و محمدباقر قالیباف نیز گفت: در رابطه با این دو پرونده حضور ذهن ندارم.

 

وی در بخش دیگری از سخنان خود به موضوع مجرمانه بودن بخشی از اظهارات علی مطهری در نطق وی در مجلس شورای اسلامی اشاره کرد و گفت: بر اساس نوار سخنرانی ایشان که در دادستانی مورد بررسی قرار گرفت، مشخص شد، بخش‌هایی از نطق ایشان مجرمانه است و به این ترتیب دادستان بر علیه وی اعلام جرم کرده است.

 

وی در خاتمه درباره روند رسیدگی به پرونده فساد سه‌هزار میلیاردی و پرونده موسوم اختلاس از بیمه گفت: خوشبختانه این دو پرونده بر اساس روال منطقی خود طی شده که استحضار دارید جلسات رسیدگی به پرونده اختلاس موسوم به بیمه به پایان رسیده و امیدواریم در وقت مقتضی شاهد صدور حکم باشیم./فارستاريخ : | | نویسنده : medgroup |
رپورتاژ
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
جشن عروسی
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
حمل نخاله ساختمانی و ضایعات عمرانی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
جدیدترین تجهیزات تالار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
دوربین مداربسته
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
روغن خراطین
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
انجام پایان نامه مدیریت
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
نمایندگی برندها در ایران

لینک های مفید
آموزش مجازی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.