دادستان کل امریکا متهم شد

دادستان کل امريکا به علت مخفي کردن اسناد مربوط به يک عمليات مربوط به قاچاق اسلحه، به تحقير کنگره متهم شده است.

به گزارش پرس تی وی هولدر متهم است اسناد مربوط به يک عمليات قاچاق اسلحه در مرز امريکا با مکزيک را از کنگره مخفي کرده است.

آسوشيتدپرس روز پنج شنبه ( ۸ تير) گزارش داد، مجلس نمايندگان امريکا تحت رهبري جمهوري‌خواهان با ۲۵۵ راي موافق در مقابل ۶۷ راي مخالف، اريک هولدر دادستان کل را احضار کردند.

با صدور اين راي بي سابقه، هولدر نخستين دادستان کل و عضو کابينه رياست جموري است که به اتهام کنگره احضار مي‌شود. احضار دادستان کل امريکا به دادگاه بدون راي سناي امريکا که در اين باره ضرورت دارد، انجام شده است.

۱۷ نفر از نمايندگان دموکرات نيز در اين راي گيري، به اکثريت نمايندگان جمهوري‌خواه در مجلس نمايندگان پيوستند.

اين درحالي است که بسياري از نمايندگان دموکرات از شرکت در اين راي گيري خودداري کردند. بيش از ۱۰ نماينده دموکرات از جمله نانسي پلوسي، رئيس مجلس نمايندگان امريکا به نشانه اعتراض صحن جلسه را ترک کردند.

گريگوري ميکس از نمايندگان دموکرات گفت: "ما نمي‌خواستيم در اين بازي سياسي مشارکت داشته باشيم."

اين راي گيري ، براي کميته نظارت و اصلاح دولتي مجلس نمايندگان يک پيروزي تلقي مي‌شود. کميته ياد شده دولت را به دليل ناتواني در عمليات "سريع و آتشين" سرزنش مي‌کند. هدف از عمليات "سريع و آتشين" رد گيري تسليحات خريداري شده در آريزونا و تصميم گيري درباره اين موضوع بوده است که آيا اين تسليحات براي استفاده کارتل‌هاي مواد مخدر به مکزيک انتقال داده شده يا نه.

 

عمليات موسوم به " سريع و آتشين" در اوايل سال ۲۰۱۱ ميلادي پس از آن که افشا شد عوامل اطلاعاتي فدرال سرنخ بسياري از تسليحات پرقدرت را که مي‌توانست به رمزگشايي يک سري جنايات بيانجامد گم کرده‌اند، پايان يافت. يکي از اهداف اين عمليات يافتن سرنخ‌هايي در رابطه با قتل برايان تري از عوامل گشت مرزي امريکا بود.

هولدر گفت:" راي امروز، اوج تاسف از يک موضوع گمراه کننده است، اين راي با انگيزه‌هاي سياسي صادر شده است. تحقيقاتي که در سال انتخاباتي انجام شده است."

 

دادستان کل امريکا يادآور شد: "نماينده کنگره عيسي و ديگران با طرح اين موضع در يک سال و نيم گذشته، به جاي امنيت عمومي بر مسايل سياسي متمرکز شده‌اند. آن‌ها به جاي توجه به ريشه‌يابي عللي که موج ناکامي عمليات نيروهاي انتظامي شد و به جاي کمک به ما در يافتن راه‌کارهايي با هدف محافظت بهتر از افسران شجاع نيروهاي انتظامي مانند برايان تري که از ما محافظت مي‌کرد، بر مسايل سياسي متمرکز شدند که هيچ نتيجه‌اي در بر ندارد."

 

سناتور اسکات براون نماينده جمهور‌ي‌خواه روز چهارشنبه (۷ تير) اريک هولدر را به گمراه کردن کنگره متهم کرد و استعفاي وي را خواستار شد. اين سناتور جمهوري‌خواه گفت هولدر به عنوان رئيس دادستاني صلاحيت ندارد.

براون افزود: "به نظر من استعفاي وي به نفع کشور است. وي اعتبار خود را در ميان مردم امريکا از دست داده است. و به طور يقين کنگره نيز ديگر به وي اطمينان ندارد. وي کنگره را گمراه کرده است."

 

در همين حال نمايندگان دموکرات، دارل عيسي رئيس کميته نظارت و ديگر نمايندگان جمهوري‌خواه را متهم مي‌کنند که آن‌ها با انگیزه های سیاسی، هولدر را هدف قرار داده اند.

در همين حال، انجمن ملي اسلحه امريکا، از لابي‌هاي بانفوذ در مبارزات انتخاباتي امريکا، خطاب به اعضای مجلس نمايندگان گفته است هر يک از نمايندگان که از دادن راي (تحقير) خودداري کند، در قبال انتخابات آتي کنگره و يا رياست جمهوري در ماه نوامبر مسئول است./تابناکتاريخ : | | نویسنده : medgroup |
رپورتاژ
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
جشن عروسی
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
حمل نخاله ساختمانی و ضایعات عمرانی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
جدیدترین تجهیزات تالار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
دوربین مداربسته
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
روغن خراطین
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
انجام پایان نامه مدیریت
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
نمایندگی برندها در ایران

لینک های مفید
آموزش مجازی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.