خالکوبی‌های مخفی روی بدن فوتبالیست‌ها

تمام تصاویری که از خالکوبی ستاره های فوتبال منتشر شده، برای تمرینات تیم هاست که عکاس ها بعضی اوقات صحنه تعویض لباس بازیکنان را شکار می کنند.خالکوبی به ستاره های فوتبال ایران ختم نمی شود. غیر از فوتبالی ها، بسکتبالیست ها و والیبالیست ها هم علاقه زیادی به تاتو روی بدنشان دارند.

اگر در سال های دور جوانمردان «قطرات شمع سوزان» و «درخت نخل در غروب» روی بدنشان خالکوبی می کردند و در عشق به مادرشان «سلطان غم مادر» را روی ساعد دستشان می نوشتند، حالا خالکوبی در ادبیات رسمی به یکی از نشانه های تهاجم فرهنگی تبدیل شده.


اولین نشانه های خالکوبی در ایران به دوران هخامنشیان برمی گردد که شاهزاداه ها روی بدنشان نقش و نگار می کشیدند اما حالا بعد از گذشت 2500 سال از آن روزها، خالکوبی یک رفتار غربی به حساب می آید. حتی دیگر خبری از نام «خالکوبی» هم نیست و معادل غربی آن را می گویند: «تاتو».


ستاره های فوتبال ایران در دهه 1360 شمسی با ریش و سبیل بلندشان شناخته می شدند. در دهه 1370 ریش و سبیل ها تراشیده شد، در دهه 1380 پای ژل و مدل موهای ویژه به میان آمد و حالا در دهه 90 که همه خط قرمزهای گذشته رد شده اند، بحران مدیران اخلاق مدار فوتبال ایران تاتوهاست، موضوعی که هر چند ماه یک بار علیه آن گفتگو می کنند.


خالکوبی هایی که لو می رود
در لیگ های اروپایی تاتوی ستاره های فوتبال بعد از بازی، هنگام تعویض پیراهن از سوی عکاسان شکار می شود. حتی گاهی پیش می آید که در تعطیلات تابستانی پاپاراتزی ها ستاره ای را در ساحل دریا تعقیب می کنند تا از تاتوی روی بدن آنها عکاسی کنند اما در ایران کمتر پیش می آید که پس از پایان مسابقات لیگ برتر، بازیکنان لباسشان را با هم عوض کنند.

 

با این حساب احتمالا ستاره های زیادی هستند که تاتو دارند و هنوز کسی نتوانسته تصویری از تاتوی آنها شکار کند. تمام تصاویری هم که از خالکوبی ستاره های فوتبال منتشر شده، برای تمرینات تیم هاست که عکاس ها بعضی اوقات صحنه تعویض لباس بازیکنان را شکار می کنند.


تنها به فوتبالیست ها ختم می شود؟
خالکوبی به ستاره های فوتبال ایران ختم نمی شود. غیر از فوتبالی ها، بسکتبالیست ها و والیبالیست ها هم علاقه زیادی به تاتو روی بدنشان دارند.

 

خالکوبی‌,خالکوبی ستاره های فوتبال,تصاویر خالکوبی روی بدن فوتبالیست ها

 

برای اینکه بفهمید کدام یک از ستاره های این دو رشته ورزشی تاتو دارند، کافی است یکی از مسابقات تیم ملی والیبال و بسکتبال را تماشا کنید.

همه آنهایی که روی بازویشان چسب زده اند، خالکوبی دارند. البته بسکتبالیست ها سر نترسی دارند، تنها در مسابقات خانگی این موضوع را رعایت می کنند و در مسابقات خارج از ایران نیازی نمی بینند که چسبی روی خالکوبی هایشان بچسبانند.


بیشترین خالکوبی در لیگ برتر
یکی از تیم هایی که با مشکل تاتوی بازیکنانش مواجه شده استقلال تهران است.
البته سرپرست تیم در ابتدای تمرینات تیم از این بازیکنان خواسته اگر به تمرینات می آیندن روی نقش و نگارهای بدنشان یا باند ببندند یا تی شرت های بلند بپوشند تا اینگونه فضای تمریناتشان آلوده نباشد.


این در حالی است که استقلال یکی از فعال ترین معاونان فرهنگی را بین تیم های لیگ برتری دارد. حجت الاسلام مالک، معاون فرهنگی استقلال می گوید: «خالکوبی یا هر حرکتی که به بدن آسیب برساند حرام است و من تا به حال بازیکنانم را ندیده بودم که خالکوبی داشته باشند.

 

حتما از این پس رعایت بیشتری می کنیم و به بچه ها تذکر می دهیم تا این اشکال را از اندامشان پاک کنند و به نظرم این کار اصلا مناسب شأن آنها نیست. باید آنها را دوستانه راهنمایی کنیم که مرتکب گناه نشوند.»


جی لویدساموئل اسکوفیلد!

 

خالکوبی‌,خالکوبی ستاره های فوتبال,تصاویر خالکوبی روی بدن فوتبالیست ها

 
اگر بخواهیم لیگ برتری ها را با میزان تاتویی که روی بدنشان است، رده بندی کنیم، جی لوید ساموئل هافبک ترینیدادی استقلال صدرنشین قاطع رده بندی خواهد بود. بازیکنی که به خاطر پوست تیره رنگش کسی متوجه حجم زیاد خالکوبی روی بدن او نمی شود.

 

خالکوبی او حتی در تصاویر تلویزیونی که هنگام پخش مسابقات لیگ برتر ارسال می شود، قابل دیدن نیست اما کافی است یک بار رو در رو او را ببینید تا متوجه شوید که تمام نیم تنه بالایاو خالکوبی شده است. بدن او چیزی شبیه مایکل اسکوفیلد بازیگر نقش شاول سریال «فرار از زندان» است که برای فرار، نقشه زندان را روی بدنش خالکوبی کرده بود.


یقه اسکی خوش یمن گوچی

 

خالکوبی‌,خالکوبی ستاره های فوتبال,تصاویر خالکوبی روی بدن فوتبالیست ها

 

محمدرضا قوچان نژاد گل سعود ایران به جام جهانی 2014 برزیل را زد اما در هوای شرجی شهر اولسان که همه بازیکنان تیم ملی عرق می ریختند، او با یک پیراهن آستین بلند زیر لباس تیم ملی بازی می کرد. مشکل او هم تاتوست. پس از حضور او در تیم ملی ایران یک تصویر قدیمی از او منتشر شد که نشان می داد گوچی روی بازوی چپش تصویری از مارادونا را خالکوبی کرده است.


او چند خالکوبی ریز و درشت دیگر همدارد که باعث شده در زمان حضور در ایران همیشه پیراهنی قه اسکی بپوشد. قوچان نژاد پس از صعود ایران به جام جهانی در گفتگویی با تماشا ادعا کرد: «پیراهن یقه اسکی برایم خوش یمن بود.

 

دیگر همیشه یقه اسکی می پوشم.» این در حالی است که اگر تصاویر او در تمرینات استاندارد لیژ را ببینید متوجه می شوید گوچی در لیگ بلژیک بدون یقه اسکی بازی می کند.شاید نیمکت نشینی او از ابتدای فصل را بتوان با یقه اسکی نپوشیدن او توجیه کرد.


گاف برهانی

 

خالکوبی‌,خالکوبی ستاره های فوتبال,تصاویر خالکوبی روی بدن فوتبالیست ها

 

انتشار خالکوبی روی پاهای آرش برهانی یکی از آن اتفاقات عجیب و غریب در فوتبال  ایران بود. برهانی روی نیمکت استقلال ایش را دراز کرده بود که نقش و نگار روی پای او از زیر جوراب بیرون زد. چند عکاس این صحنه را شکار کردند.

 

ماجرا به جایی رسید که حتی مدیران ستاد برخورد با تخلفات حرفه ای نسبت به این موضوع واکنش نشان دادند و علیپور ستاره های لیگ برتر را در صورت نمایش خالکوبی شان به محرومیت تهدید کرد.در استقلال، نیکبخت هم خالکوبی مشابهی دارد که چند باری تصویر آن در روزنامه های ورزشی چاپ شده است.


تمام خالکوبی های دژاگه

 

خالکوبی‌,خالکوبی ستاره های فوتبال,تصاویر خالکوبی روی بدن فوتبالیست ها

 

دژاگه پیش از اینکه برای بازی در تیم ملی ایران رضایت بدهد به بازیکنی معروف بود که روی ساعد دست چپش نوشته «تهران». اشکان در تهران به دنیاآمده و برای همین تهران را روی دستش خالکوبی کرده. البته این تنها خالکوبی او نیست. دژاگه روی ساعد هر دو دست، بازوهایش و حتی روی قفسه سینه اش خالکوبی های زیادی دارد.


دژاگه پیش از اینکه به ایران بیاید، در مذاکره با مدیران فدراسیون فوتبال ایران قول داده که هیچ وقت خالکوبی هایش را نمایان نکند. احتمالا به خاطر همین قول بوده که او مجبور است در مسابقات تیم ملی در تابستان هم زیر پیراهنش، تی شرت یقه اسکی بپوشد تا خالکوبی هایش دیده نشود.


رونمایی تعمدی شیث از خالکوبی

 

خالکوبی‌,خالکوبی ستاره های فوتبال,تصاویر خالکوبی روی بدن فوتبالیست ها

 

شیث رضایی مجموعه ای از حاشیه را همراه دارد. غیر از رفتار عجیب و حرف هایی که پشت سر او شنیده می شود، شیث یک خالکوبی ویژه هم دارد که هر چند وقت یک بار  از آن رونمایی می کند.

 

فصل گذشته که شیث در شهرداری تبریز در لیگ یک بدون سر و صدا بازی می کرد، در بازی جام حذفی با سایپای قائمشهر جورابش را پایین کشیده بود. او تاتوی روی پایش را تعمدی به عکاسان قائمشهری نشان داد. یکی از عکاسانی که از پای شیث عکاسی کرد، می گوید: «شیث آن روز جوری رفتار می کرد که انگار دوست داشت از خالکوبی پایش عکس بگیریم. شاید به خاطر اینکه آن روزها چندان در اخبار فوتبال ایران نبود، احتمالا بدش نمی آمد که حتی به بهانه خالکوبی ها به اخبار برگردد.» او روی کتف سمت چپش هم یک خالکوبی عجیب و غریب دارد.


از فیدل تا چه گوارا!

 

خالکوبی‌,خالکوبی ستاره های فوتبال,تصاویر خالکوبی روی بدن فوتبالیست ها

 

بین فوتبالیست های خارجی، تاتوهای معروفی وجود دارد. از دیوید بکام که بدنش مثل بوم نقاشی تاتو شده و حتی تصویری از همسرش ویکتوریا را هم روی بازویش خالکوبی کرده است. حتی ستاره خجالتی چون مسی هم یکی دو سال پیش مچ پای چپش را تاتو کرد.


اما دیدنی ترین تاتوهای دنیای فوتبال برای دیه گو مارادوناست. کسی که روی بازویش تصویری از چه گوارا را خالکوبی کرده و روی ساق پایش تصویری از فیدل کاسترو. او هنوز هم ارتباط خوبی با فیدل کاسترو دارد و هر چند سال یک بار گفتگویی در حمایت از رهبر ضد امپریالیست کوبا دارد. آگرو داماد سابق مارادونا هم که چند ماه پیش از همسرش جدا شد، تاتوی بامزه ای دارد. او تصویر یکی از شادی گل هایش را روی بازویش خالکوبی کرده است...../روزنامه تماشا،برترین ها

 تاريخ : | | نویسنده : medgroup |
رپورتاژ
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
جشن عروسی
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
حمل نخاله ساختمانی و ضایعات عمرانی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
جدیدترین تجهیزات تالار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
دوربین مداربسته
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
روغن خراطین
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
انجام پایان نامه مدیریت
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
نمایندگی برندها در ایران

لینک های مفید
آموزش مجازی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.