معرفي قاتل قبل از مرگ

اخبار حوادث - پسر جواني که پسر عموي خود را به خاطر اختلافات مالي به قتل رسانده بود، هرگز فکر نمي کرد مقتول قبل از مرگ رازش را فاش کند. در ساعت 21 روز دوم دي 90 از طريق مرکز فوريت‌هاي پليسي 110 وقوع يک فقره مصدوميت منجر به فوت در بيمارستان شهيد چمران به کلانتري 162 فشم اعلام شد . 

به گزارش مردم سالاری در بررسي‌هاي بعمل آمده مشخص شد فردي به هويت «اسماعيل . ق « ( 27ساله ) بر اثر اصابت ضربات چاقو به شکم مصدوم، با وجود انجام اقدامات درماني و به علت شدت ضربات وارده به ناحيه پهلو و شکم فوت کرده است .

با تشکيل پرونده مقدماتي و به دستور رئيس شعبه 101 دادگاه لواسانات، پرونده جهت رسيدگي تخصصي در اختيار اداره دهم ويژه قتل پليس آگاهي تهران بزرگ قرار گرفت . با ارجاع پرونده به اداره دهم، کاراگاهان اطلاع پيدا کردند که مقتول در زمان انتقال به بيمارستان، هويت قاتل را به يکي از اهالي منطقه اعلام کرده است .

در تحقيقات از اين شخص، وي در اظهارات خود به کارآگاهان گفت: « من به عنوان کارگر ساختماني در يک ساختمان در منطقه فشم مشغول به کار هستم؛ در حدود ساعت 20:30 روز دوم دي 90، پس از خريد نان در حال بازگشت به ساختمان بودم که ناگهان متوجه شدم که فردي به صورت نيمه جان در کنار خيابان افتاده و با ديدن من درخواست کمک دارد؛ بلافاصله خودم را به او رسانده و متوجه شدم که او چاقو خورده است؛ براي انتقال اين شخص به بيمارستان، در حال تماس با اورژانس بودم که قبل از بيهوش شدن و با صدايي بسيار ضعيف گفت «اشرف مرا با چاقو زده است» و پس از آن بيهوش شد » .

در ادامه تحقيقات، کارآگاهان با مراجعه به خانواده مقتول اطلاع پيدا کردند که مقتول به همراه برادرش، چندي پيش و هر يک به صورت جداگانه مبالغي را به يکي از پسرعموهاي خود به نام «اشرف» ( 19 ساله ) قرض داده و او نيز اظهار داشته که اين پول را براي خانواده‌اش در شهرستان ارسال کرده اما پس از گذشت مدتي کوتاه و مشخص شدن کذب بودن ادعاي اشرف در خصوص ارسال پول براي پدر و مادرش، هر دو بردار درخواست طلب خود را از اشرف کرده اما به واسطه اعتياد وي به مصرف موادمخدر از نوع شيشه، هر بار که آنها براي دريافت پول اقدام کرده اند، او به بهانه‌هاي مختلف از پرداخت طلب آنها خودداري کرده است .

 با شناسايي هويت اشرف، کارآگاهان با مراجعه به محل کار و سکونت اشرف در يک ساختمان در حال ساخت اطلاع پيدا کردند که وي از همان تاريخ وقوع جنايت متواري شده است؛ بلافاصله محل سکونت وي در شرق کشور شناسايي، در ادامه تحقيقات مشخص شد که اشرف به محل سکونت خانواده خود نيز مراجعه نکرده است . 

با توجه به متواري بودن متهم و در شرايطي که در مراحل اوليه تحقيقات هيچگونه اطلاعات قابل بهره برداري جهت دستگيري متهم وجود نداشت، کارآگاهان اداره دهم تحقيقات پليسي جهت شناسايي مخفيگاه و دستگيري متهم را در دستور کار خود قرار داده و موفق به شناسايي مخفيگاه متهم در استان هرمزگان ـ شهرستان ميناب شدند . بلافاصله هماهنگي‌هاي لازم با منطقه انتظامي شهرستان ميناب انجام و سرانجام متهم در ساعت 1 روز 26 مهر 91 دستگير شد.

در شرايطي که متهم در زمان دستگيري منکر هرگونه ارتکاب جنايت شده بود، با انتقال متهم به اداره دهم و آغاز تحقيقات تخصصي، وي به ناچار لب به اعتراف گشود و در اظهارات خود به کارآگاهان گفت: « من و اسماعيل با يکديگر بسيار صميمي بوده و حتي خودمان را در حد برادر مي دانستيم اما پس از بدهي 4 ميليون توماني من به اسماعيل و عدم بازپس دادن آن، به تدريج ميان ما فاصله ايجاد شد؛

پس از مدتي اين فاصله تبديل به درگيري شد تا اينکه در شب حادثه اسماعيل با مراجعه به من، در حاليکه موضوع طلب خود را مطرح کرده بود، مدعي طلب برادرش نيز شد که به او گفتم هيچگونه بدهي به برادرش ندارم و همين موضوع بهانه شروع درگيري ما دو نفر شد؛ در يک لحظه، با چاقوي ضامن داري که در جيب داشتم، چندين ضربه به اسماعيل زده و بلافاصله از محل متواري شدم؛ پس از فرار، مدت دو ماه به صورت مخفيانه در جنگل لويزان زندگي کرده و پس از آن به شهرستان ميناب رفتم و طي اين مدت به صورت ناشناس و به عنوان کارگر ساده مشغول به کار شدم و به هيچ عنوان تصور نمي کدم که پليس موفق به شناسايي و دستگيري من شود « .

سرهنگ کارآگاه آريا حاجي زاده، معاون مبارزه با جرايم جنايي پليس آگاهي تهران بزرگ، با اعلام اين خبر گفت: « با توجه به اعتراف صريح متهم به ارتکاب جنايت، دستور بازداشت موقت از سوي مقام محترم قضايي صادر و متهم جهت انجام تحقيقات تکميلي در اختيار اداره دهم پليس آگاهي تهران بزرگ قرار گرفت » ./مردم سالاری

 تاريخ : | | نویسنده : medgroup |
رپورتاژ
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
جشن عروسی
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
حمل نخاله ساختمانی و ضایعات عمرانی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
جدیدترین تجهیزات تالار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
دوربین مداربسته
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
روغن خراطین
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
انجام پایان نامه مدیریت
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
نمایندگی برندها در ایران

لینک های مفید
آموزش مجازی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.